Gıda ürünlerinde, ürünün doğru sıcaklık/soğukluk derecesinde tutulması, ürünlerin ömrünü uzattığı gibi bazı durumlarda ise bu derecenin sabit tutulması gerekmektedir.

Bir ürünün, üretimden tüketiciye ulaşmasına kadar olan taşıma ve depolama sürecinde de doğru derecede tutulmasını sağlamak ciddi bir iş ve yükümlülüktür. PolarXP tam olarak bu işi üstlenmektedir. PolarXP sistemi, yazın sıcak günlerinde bir çikolatanın taşıma sırasında erimesini önlemek veya evinizde her gün tükettiğiniz peynir, süt, tavuk ve donuk ürünlerin sizlere en sağlıklı şekilde ulaştırılmasını sağlamaktadır. 

PolarXP, müşterilerinin ürünlerini nihai tüketiciye bozulmadan ve en sağlıklı şekilde ulaştırabilmek için Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı Soğuk Zincir Lojistik sistemini kurmuştur. PolarXP sisteminde, Türkiye’nin 18 stratejik noktasına yayılmış serin, soğuk ve donuk ürün depoları/aktarma merkezleri ve bu sistemde çalışan 250 dedike frigo araç bulunmaktadır. PolarXP, Türkiye’nin 81 iline tarifeli soğuk, donuk veya serin parsiyel mal dağıtabilen tek firmadır.

Taşıma Dereceleri

› Donuk (-18 / -25) 
› Soğuk (+2 / +8) 
› Serin (+8 /+15)
› Genel (+15 / +25)